Portfel obłożony plastykową miarką

Współcześnie bycie zadłużonym nie jest niczym nadzwyczajnym. Z uwagi na koszty, jakie na co dzień ponosimy a także nasze potrzeby, zaciąganie kredytów lub pożyczek jest naturalnym procesem. Szacuje się, że nawet co trzeci młody Polak w wieku 28 do 40 lat spłaca zobowiązanie finansowe. Najbardziej powszechnym rodzajem kredytu jest hipoteczny, gdyż niewielu z nas może sobie pozwolić na zakup nieruchomości z własnych oszczędności. Jeśli do tego pojawi się pożyczka lub kredyt gotówkowy, suma zadłużenia rośnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w takim wypadku ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Wszakże jest on skierowany do grona osób, którzy muszą regulować kilka rodzajów zobowiązań finansowych. Dlatego, jeśli jesteś zadłużony lub zadłużona to możesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny. Jednak, gdy nie spłacasz terminowo swoich długu, wtedy szansę na ich konsolidację znacznie maleją.

Zadłużenie to nie temat tabu

Często wstydzimy się faktu, iż jesteśmy zadłużeni w banku lub innej instytucji. A przecież bycie zadłużonym lub po prostu dłużnikiem jest niczym innym jak bycie kredytobiorcą lub pożyczkobiorcą. Zaciągając kredyt w banku stajemy się jego dłużnikiem. Spłacamy nasze zobowiązanie, jak miliony inny ludzi. Zatem sami Państwo widzicie, że zadłużenie nie musi kojarzyć się z czymś negatywnym. W dzisiejszych czasach to coś naturalnego, kolej rzeczy, która pozwala nam iść na przód. Problem jawi się w sytuacji, gdy nie posiadamy środków na zwrot długu. Konsekwencje tego bywają dla nas bardzo dotkliwe.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Jak wspomniano wcześniej, osoby zadłużone mogą ubiegać się o konsolidację swoich zobowiązań. Warunek jest następujący, dług musi być regulowany zgodnie z harmonogramem. Każde opóźnienie w jego spłacie wpływa na naszą wiarygodność kredytową. Banki nie przyznają kredytów osobom, które posiadają negatywne wpisy do baz gospodarczych takich jak BIK, KRD czy BIG. Dlatego kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych nie wywiązujących się z obowiązku spłaty zobowiązań nie nie są udostępniane przez banki. Konsolidacja ma wesprzeć kredytobiorców by nie doszło do wspomnianej sytuacji, w której nie są oni w stanie uregulować swoich długów. Dlatego jeśli obawiamy się, że z powodu zaciągniętych kredytów i pożyczek obawiamy się o utratę płynności finansowe, lepiej zacząć już wtedy rozważać konsolidację. Potem, może być już za późno.

Dodaj komentarz